1.2 GHz DOCSIS 3.1 Uyumlu FTTB & RFOG Node ve Kablo TV Yükselticilerimiz

Son birkaç yıldır, DOCSIS 3.1 dönüşümü tüm dünyadaki kablolu networklerin bir numaralı gündemi.

İnternet tabanlı medya tüketiminin artışı, çift yönlü verici iletişimi için daha geniş spektrum ihtiyacının operatörler cephesinde aciliyet kazanması ve kullanıcıların daha yüksek çözünürlükte televizyon izleme deneyimi konusundaki yolculuklarının bir sonucu olarak bugün Kablolu Televizyon şebekelerinde yüksek hız ve kapasite temel ihtiyaç konumunda.

Data Over Cable Service Interface Specification (DOCSIS), varolan kablo TV (CATV) sisteminde yüksek bant genişliğinde veri aktarımı eklenmesine izin veren bir uluslararası telekomünikasyon standartıdır. Bu mevcut hibrid fiber koaksiyel (HFC – hybrid fiber-coaxial) altyapı üzerinden internet erişimi için birçok kablo televizyon operatörü tarafından genel olarak kullanılan bir sistemdir.

Standartları ilk olarak 2013 yılında yayınlanan ve kısa süre içerisinde çeşitli güncellemelerle bugünkü haline getirilen DOCSIS 3.1 ise bu iletim protokolünün geldiği en son ve ileri nokta.

Biz de Tron Elektronik olarak CableLabs öncülüğünde geliştirilen standartları yakından takip ederek, uzun yıllara dayanan küresel ortaklıklarımızla operatörlerin talep ve ihtiyaçlarına en iyi cevap veren DOCSIS 3.1 uyumlu ürünlerin araştırma ve geliştirme faaliyetlerine 2013 yılı itibari ile başladık. Bugün özellikle Kuzey ve Güney Amerika’da yaptığımız ortaklıklarla, DOCSIS 3.1 uyumlu ürünlerimizin daha fazla sayıda kablolu şebekede kullanılması adına mevcut ürünlerde uyumlaştırma ve yeni ürün geliştirmesinin yanında satış ve pazarlama faaliyetlerini yürütüyoruz.

DOCSIS 3.1 uyumlu ürünlerimiz hakkında daha fazla bilgi için;

DOCSIS 3.1 Ürünlerimiz