1990’dan beri…

Haberleşme elektroniğinin Kablo ve Uydu-TV (CATV/SMATV) uygulama alanında, geniş bantlı iletim ekipmanlarının tasarım – geliştirme ve üretimi alanında Türkiye’nin öncü kuruluşudur.

Kablo/Uydu TV yayın ana merkezlerinde uygulanmak üzere; sayısal/analog TV yayın alıcı ve işlemcileri (demodülatör; modülatör ve transmodülatörler), geniş bantlı  sayısal hizmetlere olanak tanıyan Kablo TV ve karasal yayın dağıtım şebekeleri için; hat tekrarlayıcılar, bina içi santrallar ve optik/RF dönüştürücüler, ana ürün programını oluşturmaktadır.

Ürün satış cirosunun %95’i özgün tasarımları ile üretilmekte olan cihazlar ve sistemlerden oluşmaktadır. Çok yönlü ve deneyimli mühendisleri, çeşitli ölçüm ve testlerin yapılabildiği ekipman ve simülasyon altyapısı ile problem ve istekleri sistematik bir biçimde ele alan, yeni teknolojilere kolay adapte olabilen, teknoloji yaratabilen ve bunun kalıcılığını sağlayan, bilimselliği ön planda tutan Ar-Ge, üretim ve teknik satış departmanları bulunmaktadır.

1200m2 alanda kurulu üretim departmanı faaliyetlerini; planlama, lojistik, tedarik ve test-doğrulama destek birimleri ile birlikte, sürekli gelişim içinde sürdürmektedir.

Üst seviyedeki OEM/ODM entegrasyonumuz ve pazarlama olanaklarımız sayesinde, ürünlerimiz; Kuzey/Güney Amerika, Hong Kong, Filipinler gibi küresel ölçekte rekabetçi pazarların Kablo TV operatörleri tarafından onaylı olup, on yılı aşkın süredir başarı ile uygulanmaktadır.

Tron, 2010 yılından beri Türkiye’nin önde gelen Savunma Sanayi sektörü firmaları ile Ar-Ge proje işbirlikleri çerçevesinde tasarım ve üretim kapsamında faaliyet alanını genişletmektedir.

Firmamızın tüm faaliyetleri, ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi çerçevesinde yürütülmektedir.

29 Yıllık Mühendislik Deneyimi- Araştırma Geliştirme (ARGE)

Uzmanlık Alanı

  • Lisanslı platformların merkezi sistem ve dağıtım uygulamaları (Digiturk, D-Smart),
  • Türksat Kablo Tv, site/blok/bina içi aktif dağıtım ürünleri,
  • Uydulardan yapılan tüm açık yayınlar için merkez ve dağıtım sistemleri,
  • Yurt dışı OEM/ODM üretim ve ihracatı,
  • RF ağırlıklı özgün ürün ve alt bileşen tasarım ve üretimi.

ARGE Inovasyon Programı

2015 yılı itibari ile başarı ile tamamlanmış onlarca Ar-Ge projesinden 7 adeti TÜBİTAK (Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu) tarafından, Sanayi Ar-Ge Projeleri Programı kapsamında desteklenmiştir. Halen yürütülmekte olan 2 yeni projemiz TÜBİTAK ve KOSGEB Ar-Ge İnovasyon Programı kapsamında desteklenmektedir.

Özgün Tasarımlar

Ürün satış cirosunun %95’i özgün tasarımları ile üretilmekte olan cihazlar ve sistemlerden oluşmaktadır. Çok yönlü ve deneyimli mühendisleri, çeşitli ölçüm ve testlerin yapılabildiği ekipman ve simülasyon altyapısı ile problem ve istekleri sistematik bir biçimde ele alan, yeni teknolojilere kolay adapte olabilen, teknoloji yaratabilen ve bunun kalıcılığını sağlayan, bilimselliği ön planda tutan, toplam 200m2 alana kurulu Ar-Ge departmanı bulunmaktadır.

Savunma Sanayi Proje İşbirliklerimiz

Ülkemizin önde gelen Savunma Sanayi sektörü firmaları ile Ar-Ge proje işbirlikleri çerçevesinde RF ağırlıklı özgün ürün ve alt bileşen tasarım çalışmaları yürütülmektedir. Bu çerçevede yürütülen 5 projemiz tamamlanmış olup üretim aşamasına girmiştir.

Küresel Pazar Kablo TV Altyapılarına OEM/ODM Ürünler

Ürünlerimiz, üst seviyedeki OEM/ODM entegrasyon birikimimiz ve pazarlama olanaklarımız sayesinde, Kanada, ABD, Arjantin, Brezilya, Hong Kong, Filipinler gibi küresel ölçekte rekabetçi pazarların Kablo TV operatörleri tarafından onaylı olup, on yılı aşkın süredir başarı ile uygulanmaktadır.

Geleceğin Docsis 3.1 teknolojisi, geniş bant hizmet platformları arasında Kablo TV operatörlerini bir adım öne çıkartıyor. Teknoloji, 10 Gbps downstream ve 1Gbps upstream hızları olanaklı kılmaktadır. Ürün ailemizi, yeni teknoloji ile uyumlu 1218MHz yeni kuşak Kablo TV yükseltici ailesi ile zenginleştiriyoruz.

Kariyer Olanakları

Tron Elektronik olarak amacımız, profesyonel hayatlarında donanımlı olmayı ve öğrenmede sürekliliği benimseyen, kişisel becerilerini ve bilgi birikimini takım içerisinde kullanabilen ve aktarabilen adayları tespit edip, ilgili pozisyonlara yerleştirmektir. Özellikle donanım ve yazılım tasarımı konularında üniversitelerin Elektrik, Elektronik, bölümlerinden mezun mühendis ve teknisyen/teknikerler değerlendirilmektedir. Ekibimize katılmak istiyorsanız lütfen aşağıdaki iş veya staj başvurusu formunu doldurun.

Kalite Politikası

Kuruluşumuz; yirmi yılı aşkın tarihi boyunca mühendislik, tasarım deneyimi ve sektörel birikimi ile “TV  Dağıtım Sistemleri” sektöründe özel bir konum elde etmiştir.

Edinmiş olduğumuz bilgi birikimi ve saygınlığımızı daha fazla değer ve fayda üretebilmek için geliştirmek, verimli kılmak amacındayız.

Bu amaç doğrultusunda;  yeni pazarlar ve ürünler ile büyüme stratejimizin vazgeçilmez unsuru olarak, “Kalite Yönetim Sistemini” kararlılıkla uygulamak ve sürekli geliştirmek öncelikli politikamızdır.

Kalite Politikası (PDF)