Uygulama Alanları

Merkezi TV Sistemleri; kullanıcıların, belirli sayı ve içerikteki televizyon kanalını ilave bir cihaz (uydu alıcı) kullanmadan ve herhangi bir abonelik ücreti ödemeden odalarına gelen bir kablo üzerinden izlemesine olanak sağlayan sistemlerdir.

Dijital sistem; bol ve çeşitli içerik, yüksek kapasite, yüksek görüntü ve ses kalitesi gibi sağladığı faydalar ile teknolojik bir sıçrama olarak görülmektedir.

Ancak teknolojinin sunduğu bu değerlerden faydalanabilmek için seçilecek sistemin taşıması gereken özellikler bilinmeli ve sorgulanmalı. Bu nedenle özellikle; bugünün ve geleceğin HD kanallarına uyumluluk, farklı uyduların kanal dağılımı doğrultusunda bağımsız paket oluşturup kapasite ve maliyet optimizasyonu gerçekleştirme, merkezden kanal sıralama (LCN), Dijitürk, D-Smart, Filbox gibi platformların şifreli kanallarını çözebilme gibi birçok özellik dikkate alınmalıdır.

Bu özellikler; kapasite, verimlilik, içerik, kullanım alanı ve gelecekteki ihtiyaçlara cevap verebilmenin dışın-da, sistemin nihai maliyetini optimize etmek açısından büyük önem taşır.

Sizler İçin Hazırladığımız Merkezi Dijital TV Çözüm Notlarımıza ve Divitron QAM 4×4 Ürün Sayfamıza Aşağıdaki Bağlantılarla Erişebilirsiniz.

Merkezi Dijital TV Çözüm Notları

Divitron QAM 4×4 Ürün Sayfası