Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

Teknoloji

45~860MHz veya 950~2600MHz frekanslarındaki analog/dijital CATV ve SAT- IF sinyallerini optik işarete dönüştürerek, tek bir fiber kablo üzerinden dağıtım yapılmasını sağlayan RF-Optik dönüştürücülerdir.

Optik Transmitter Seçimi Yaparken;

Dağıtımı yapılacak kaynağın bant genişliğine bakılmalı, SAT-IF uygulamaları için mutlaka ultra geniş bantlı Transmitter seçilmelidir.

Bina içi optik alıcı birimleri (fiber node) belirli optik giriş güç aralığında çalışırlar ve max. işaret seviyesini verirler. Bu giriş güç aralığı göz önünde bulundurularak Transmitter’ın çıkış gücü seçilmelidir (örneğin 6 dBm, 13 dBm gibi).

Transmitter ana merkezde yer alan ve kesintisiz çalışan aktif bir cihaz olduğundan uzun ömür ve performans için uygun ısıl şartlarda çalıştırılmalıdır.

Cihaz içinde bulunan lazerin ısınarak ömrünün azalmaması için mutlaka “soğutmalı lazere” sahip Transmitter seçilmelidir.

Transmitter ile taşınan RF seviyesinin sabit kalması ve uzun vade de alınan yayınlarının kalitesinin azalmaması için Transmitter’ların “Otomatik Kazanç Kontrollü (AGC)” özelliğine sahip olması gerekmektedir. Aksi takdirde, dağıtımda zamanla oluşacak herhangi bir işaret değişiminde sisteme dışarıdan müdahale edilmesi gerekir.

UBOT Ultra Genişbant Optik Transmitterları, 45~860MHz ve 950~2600MHz frekanslarındaki analog/dijital CATV ve SAT-IF sinyallerini optic işarete dönüştürerek, tek bir fiber kablo üzerinden dağıtım yapılmasını sağlayan RF-Optik dönüştürücülerdir. 1U-19” ebatlarında olan UBOT transmitter serisine ait çalışma parametreleri dahili mikro işlemci üzerinden ön paneldeki LCD ekran ile kontrol edilebilir.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.