Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

Teknoloji

Merkezi tv sistemi kullanıcıların tv kanallarını uydu alıcı gibi bir ilave cihaz gerektirmeden izlemelerini sağlarken, ek bir ilave abonman ücreti ödemelerine gerek kalmamasını sağlar. Merkezi tv sistemleri site, lojman gibi toplu konutlardan, otel, hastene, eğitim birimleri gibi ticari binalara oldukça geniş bir kullanım alanı sunar.

Merkezi tv sistemleri otel, konut, hastane, lojman gibi yerlerde sıklıkla tercih edilen bir teknolojidir.
Merkezi tv sistemleri otel, konut, hastane, lojman gibi yerlerde sıklıkla tercih edilen bir teknolojidir.

Merkezi TV Daire İçindeki Tüm Odalardan İzlenebilir

Diğer pek çok televizyon sisteminin aksine Merkezi TV’de (SMATV) tüm odalara yayın verilir. Yani daire içerisinde birden fazla televizyon varsa, tüm televizyonlardan yayınlar izlenebilir.  Dahası bir odada maç izlenirken, aynı anda bir diğer odada film izlenebilir. Üstelik daire içinde daha fazla odaya televizyon yayını vermenin ilave bir maliyeti de yoktur!

Merkezi TV Yayınlar İzlemek İçin İlave Bir Cihaza İhtiyacı Ortadan Kaldırır

Yayınlar; herhangi bir uydu alıcısı kullanımı, çanak anten kurulumu, platform aboneliği ve abonelik ücretine ihtiyaç duymadan alınır.  Türksat, Hotbird ve Astra gibi şifresiz uydu kanallarının yanınında, Dijitürk, D-Smart ve FilBox gibi platformların da kanalları eklenerek, en sevilen kanallara kolay ve kesintisiz erişim sağlanır!

İlginizi Çekebilir: 5G ve Getirdiği Avantajlar

7/24 Çalışacak Dayanıklılığa Sahiptir ve Arıza Riskleri Çok Düşüktür

Merkezi TV Sistemi ürünler 365 gün 24 saat kesintisiz çalışacak şekilde üretilmektedir. Dolayısıyla bu profesyonel ürünler bireysel uydu TV çözümlerinin aksine çok daha dayanıklıdır ve arıza riskleri çok düşüktür. Ayrıca ülkemizde yerli üretim ile 20 yılı aşkın süredir üretilen bu sistemlerin geniş bir uygulama ve servis ağı da bulunmaktadır!

İlginizi Çekebilir: DOCSIS 3.1 Nedir?

Çanak Anten Kirliliğine Son Verir ve Yaşam Birimlerine Prestij Katar

Merkezi TV sistemi oteller ve hastane gibi çok odalı birimler için zorunlu bir çözüm olduğu gibi, site ve rezidans gibi toplu konutlar içinse hem büyük kolaylık hem de prestij öğesidir. Diğer TV uygulamaları bina tesisatında karmaşaya yol açacağı gibi, çanak anten kirliliği gibi sonuçları da beraberinde getirir!

Merkezi TV sistemi oteller ve hastane gibi çok odalı birimler için zorunlu bir çözüm olduğu gibi, site ve rezidans gibi toplu konutlar içinse hem büyük kolaylık hem de prestij öğesidir
Merkezi TV sistemi oteller ve hastane gibi çok odalı birimler için zorunlu bir çözüm olduğu gibi, site ve rezidans gibi toplu konutlar içinse hem büyük kolaylık hem de prestij öğesidir

İnternet Bağlantısı, Kota Aşımı ve Düşük Hız Gibi Sorunlarla Karşılaşılmaz

Yeni nesil TV çözümlerinden bazıları internet bağlantısı gerektirmektedir. İnternet bağlantı hızları ve maliyetleri Türkiye şartlarında yüksek olduğu için, internet bağlantısı istemeyen Merkezi TV çözümleri hem maliyet hem de ülke şartları (altyapı) düşünüldüğünde en doğru çözüm olarak öne çıkar!

Otellerde merkezi tv sistemi sıklıkla tercih edilir.
Otellerde merkezi tv sistemi sıklıkla tercih edilir.

Merkezi TV Sistemi Çeşitleri ve Seçimi

Merkezi tv sistemleri temelde analog ve dijital olmak üzere 2 temelde incelenir. Analog çözümler çok daha eski bir teknolojiye sahip olmasına rağmen özellikle eski kurulumlu tesislerde en azından bi kere karşılaşılmıştır. Son yıllarda hemen hemen tüm alanlarda yaşanan dijitalleşme ile birlikte bu dijital merkezi tv sistemleri de yaygınlaşmıştır. Dijital sistemler doğal yapısı gereği çok daha fazla kanalı çok daha yüksek çözünürlüklü bir şekilde izlememizi sağlar. Merkezi tv sistemlerinde dijital bir sistem mi yoksa analog bir sistem mi seçeceğiz peki nasıl karar vereceğiz? Bu noktada öncelikle dikkat etmemiz gereken seçeceğimiz sistemin televizyonlara uyumlu olup olmadığıdır. Analog bir sistem seçerseniz televizyonunuzun yeni veya eski olmasına bağlı kalmadan sistemi izleyebilirsiniz. Dijital bir sistem seçilecekse televizyonların dijital sisteme uygunluğu kontrol edilmelidir. Bunun için basit bir Google araması yapabilirsiniz. Televizyonda DVB-C tüner özelliği olması dijital bir merkezi tv sistemine bağlanması için yeterlidir. Son yıllarda üretilen TVlerin neredeyse tamamı bu özelliğe sahiptir. Otel, hastene gibi ticari binalarda genelde tek tip ve yeni televizyonlar olduğu için dijital bir sistem genellikle en doğru seçim olur. Ancak site ve toplu konutlarda standart bir televizyon kullanımı olmayacağı için hibrid karma (analog ve dijital) bir çözüm tercih edilebilir.

Dijital bir merkezi tv sistemi aşağıda sıraladığımız gibi çok net avantajlar sunar.

1-Çok daha fazla kanal sayısı

2-Çok net görüntü kalitesi

3- Dijital platform desteği

4-Düşük kanal başı maliyet

Siz de projelerinizde merkezi tv sistem çözümü arıyorsanız, uzman kadromuzla iletişime geçebilirsiniz.

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.