Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

Teknoloji

Üzerinde yaşadığımız gezegen artık 3 milyar kişinin online olduğu, sosyal medyada her gün 750 milyon fotoğrafın paylaşıldığı, 1,2 milyarın üzerinde bireyin Facebook kullandığı, internet trafiğinin yüzde 20’sinin mobil cihazlar aracılığıyla gerçekleştiği, her gün 27 milyar Whatsup mesajının iletildiği, her ay 6 milyar saatlik Youtube videosunun seyredildiği bir küresel köye dönüşmüş durumda. Yani ortada bir içerik tüketim çılgınlığı var ve daha doyurucu içeriğe erişme arzumuz teknolojiyi şekillendirir durumda.

İnsalığın hikayesinin özeti teknolojik kırılmalarda. Bu kırılmaların en büyüğü binlerce yıl önce tarım devriminde yaşandı. Yüzlerce yıl geriye gittiğimizde James Watt’ın buhar makinesi sanayi devriminin önünü açarak dünyanın bugün bildiğimiz haline gelmesini sağladı. Peki ya bugüne gelirsek? Bugün hangi teknolojik yeniliği devrim olarak sunabiliriz? Bulut teknolojilerini mi? Nesnelerin internetini mi? 3 boyutlu yazıcılar veya sanal gerçeklik kasklarını mı? Artık hepimizin avuçlarının içinde, salonlarının merkezinde olan ultra yüksek çözünürlükte ekranlar mı?

Demek istediğimiz yaşadığımız teknoloji çatılı bu ekosistem artık yüzlerce yılda bir değil, yılda birden çok teknolojik devrim görür durumda. Çünkü artık tüketici beklenti ve beğenileri teknolojinin kendisine yön verir konuma geldi. Özetle üreticiler kadar tüketiciler de bu oyunun bir parçası olmaktan son derece mutlu. Ve işte teknolojinin sunduklarının bir uzantısı oşarak; toplu yaşam birimlerinde de Merkezi Uydu Sistemleri ile birlikte büyük bir devrimi yaşıyor; bu dönüşümün adı Merkezi Dijital TV Sistemleri.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.